_novinky_

5. března 10 Nová internetová distribuce Virus N
S radostí oznamujeme zahájení činnosti nové internetové distribuce Virus N !!!

Virus N nabízí široký výběr nášivek a placek s punk, hardcore, crust, ska, metal, emo, skate, vegan, reggae, hip hop a jinou tématikou. Vedle doplňků pro tvou image nabízíme také velké množství publikací se subkulturním, sportovním, ekologickým a anarchistickým zaměřením. Dále zajištujeme levnou výrobu placek pro kapely, organizace, kolektivy či jednotlivce.

Virus N se zaměřuje podporu undergroundových subkultur rozvíjejících se mimo tzv. střední proud, dále na podporu antiautoritářských myšlenek a alternativního životního stylu ohleduplného k životnímu prostředí, lidem i mimolidským zvířatům.

Další informace, seznam sortimentu a služeb najdeš na: http://virus.n.cz/
20.ledna 10 Cirkus Alien - rozhovor

Před pár dny sem se zúčastnil monstrózní akce, která byla oslavou patnáctých narozenin sound systému Cirkus Alien a dnes sem shodou okolností našel zálohovaný rozhovor, který sem kdysi rozdělal s jedním človíčkem s týhle party. ...více tady

12.ledna 10 Brutal Asault

Všude jsou hromady sněhu, tak proč si trochu nezavzpomínat na léto. A na druhou stranu se už můžeme na další léto začít těšit. Je to sezóna nejen koupání, ale taky spousty zajímavých a zábavných akcí a my si jednu takovou připomeneme. ...více tady

7.ledna 10 A3: Stávka – účinná zbraň v rukou pracujících

První vydání nástěnných novin A3 v novém roce je již venku.. ...více zde


6.ledna 10 ADVENT – Naked And Cold

A je to tady. Narazil jsem na kapelu, která mě vykostila při prvním poslechu. Ryk, vztek, neuro výjezdy, hrubé kytary a něco víc z hard coru. V hlavě vyvstávají paralely na Converge, lehce Coalesce a Burnt by The Sun.

Je tady kapela Advent z Kernersville (North Karolina).
...více tady

.

8.prosince 09 A3: Pomalu a jistě ke společnosti totální kontroly

Prosincové číslo nástěnných novin A3 je věnováno zdokonalujícím se technologiím a procesům kontroly a ovládání lidí. ...více zde

Listopadové číslo naleznete zde:

A3: 20 let od sametové revoluce: Politické procesy nezmizely

5.prosince 09 Pár postřehů, úvah a jine texty...

Znáte to, když vám něco rotuje myslí, máte něco na srdci a je vám jasné, že to musí ven? Tak o tom jsou dnešní příspěvky. I mě se toho dnes honí hlavou spousty, ale o tom možná zas jindy. ...více zde

...a tady

2.prosince 09 Evergreen Terrace – Almost Home

Kapela, která se jmenuje podle ulice, kde sídlí kultovní žlutá rodinka Simpsons, vydala nové album, které mě mile překvapilo.
...více tady

17.listopadu 09 Vládce duší nosí pantofle

Nestává se nám často, že bychom uveřejňovali literární počin, což je docela škoda a tak nastává čas na změnu:) Tady jeden je:D

(Krátké drama o psycholozích, neexistujících světech apodivných přihodách, které se mohou v pondělí ráno přihodit, pokud člověk zapomene včas odjet na chatu. Na motivy skutečného příběhu, který se skutečně odehrál (byl odehrán na dřevěnou loutnu prostým šumařem Kozodbalem z planety MI 123). Pokud nás chcete z jakéhokoliv důvodu žalovat, klidně můžete, ale počítejte s tím, že poté budete roztrháni na kusy podivnou nestvůrou z jiného světa, která samozřejmě neexistuje. Tečka.)
...více tady

12.listopadu 09 My Autumn - The Lost Meridian

Tak jakej je váš podzim?  Ten Můj Podzim má tentokrát i jméno. Jmenuje se The Lost Meridian, je z Ruska a přišlo mi docela správný vám ho představit. Asi každému z nás by stačily obě ruce, aby vypočítal ruský kapely, který zná (Samozřejmě čest výjimkám, ale kolik vás je?). Takže proč si tuhle bandu (ktera jak sama říká, pochazí ze země vodky a medvědů) a její poslední počin trochu nepřiblížit.

 ...více tady

4.listopadu 09 Podzimní introspekce

Občas. Občas moje srdce pláče nad stavem této planety. Nad stavem mezilidských vztahů. Naše životy se staly starostí místo radostí.

 ...více tady

28.října 09 Paradise Lost – Faith Divides Us – Death Unites Us

Paradise LostPamatuji si to jako dnes, den kdy jsem objevil otcovu videokazetu s videoklipy. Sledoval jsem to množství kapel a pak přišel zlom v podobě černobílého videoklipu. Z televize se na mě valily hluboké vokály a podlazené kytary. Byla to skladba True Belief od Paradise Lost z alba Icon. Seděl jsem tam jak zařezany. A v obýváku u televize to celé začalo.

 ...více tady

28.října 09

ReportPeter Beste - True Norwegian Black Metal

True Norwegian Black MetalTrue Norwegian Black Metal - pojem, který je známý snad každému, kdo hudbu poslouchá, snad jen ne naprostým hudebním ignorantům, ať už pro svou bouřlivou historii plnou kontroverzních činů a prohláčení, anebo pro své kvality. Projekt se stejným názvem Petra Beste se dostal i do Prahy, a tak Standa, Semi a moje Temnodubová maličkost jsme se na kýženou výstavu vypravili...

 ...více tady

28.října 09

Dalek – Abandoned Languages

DalekDeska, která zanechá otisk ve vašem nitru. Je to jako album, které už jste někdy slyšeli, jen nevíte kdy. Každý song je jako příběh. Příběh ulice. Dalek jsou tma a světlo zároveň.

 ...více tady

28.října 09

TPC strikes back

Tak ještě jednou opakuji, že pracujeme na tentokrat již snad úspěšném reunionu TPC projektu. Je celkem vtipné a snad i zajímavé, že takřka před rokem vznikl text, který si můžete níže přečíst. A stále má svou platnost, takže mi přišlo více než správne se s ním připomenout.

ahoj, zdravím všechny naše věrné i nevěrné, přátele i nepřátele a taky vás, co jste tady možná poprvé. Když píšu tyhle řádky, doufám že nastává další epocha chodu těchto stránek a samozřejmě i činnosti a aktivit Tea Punx Crew. Evidentně jsme v posledním období dost znatelně stagnovali a tak stránky a související věci se neposouvali dopředu. Ano měli jsme možná i těžší období v osobních životech, mysleli jsme, že když do něčeho investujeme mnoho z našich já a sil, vrátí se nám to zpět. No evidentně tomu tak nebylo, to ovšem neznamená, že jsme zahořkli a na vše se vykašlem. Ani náhodou. Už teď začínáme pracovat na nových projektech. Zprovozníme starší a doufám, že naše aktivity nám opět budou přinášet, to co od nich očekáváme. 

Plánů máme spoustu, ale důležitá je ještě jedna věc a to je zpětná vazba. My tu můžeme kašpárkovat třeba do skonání světa, ale pokud se nedovíme, co si myslíte vy, je naše práce a snažení pouze poloviční. Nebojte se a klidně nám vpalte, co si myslíte. Kecat u piva, čaje, limonády nebo jen tak, to umí každej. Vemte si radši klávesnici a napište, co se vám na nás nelíbí a nebo nás pochvalte. Ale nejen to. Máte dojem, že chcete ostatním něco sdělit nebo vás něco štve. Není problém, prostor pro vaše názory tu je. Udělali jste rozhovor nebo napsali recenzi a chcete, aby to viděl a četl i někdo jiný než váš hard disk. No prostě možností je spousta a záleží jen na nás a vás, jaký si to tu uděláme. Každopádně jdem do toho s novým elánem a veříme, že nás neopustí, stejně jako nás neopustíte vy. Takže hurá do toho, o kousek níž vás čeká rozhovor u mě na disku další.

Snad ještě pro informaci, jako souběžný info zdroj jsme založili profil TPC na bandzone.cz. Tak to je pro dnešek asi vše. Takže brzy navi, váš xwebmásterx

23.října 09

Za nesvobodnou svobodou do Prahy

Ahoj:) Tak jsme pro vás na víkend připravili nějaké čtení. Níže najdete jednu recenzi a tady je reportáž ze září, kdy na pražském Albertově proběhla médii x-krát protažená squaterská akce. My vám dnes poskytujeme pohled i z druhé strany. Tak se pěkně uvelebte a ... ...více tady

23.října 09

Recenze - The Black Dahlia Murder - Deflorate

The Black Dahlia Murder - DefloratePo vrcholném albu Nocturnal jsou to po dvou letech The Black Dahlia Murder s novou plackou Deflorate. V době kdy metalové potažmo metalcore scéně vévodí deathcore, kdy s každým dnem se zrodí a zahyne neuvěřitelný počet kapel s nic neříkajícími názvy a s identickou hudbou, identickým zvukem a účesy, sebranka z Detroitu se stále drží svého kopyta.

 ...více tady

22.října 09

Vstáváme z popela

Ahoj:) Ja vím, že už jsme to za poslední dobu psali nesčetněkrát, ale prostě tentokrát to už vyjde:) V našich řadách se objevila nová a hlavně mladá krev, takže zkusíme tentokrát opět začít fungovat:) Držte nám pěsti:)

 

22.května 09

DISTRO UPDATE + VÝPRODEJ!!!

Ahoj, tak jsme udělali trochu vzruchu v distru. Překopání seznamů, výprodeje a tak dál a tak dál. Nejlíp bude tam rovnou kouknout;-)

tpcdistribution.xf.cz

Momentálně ale máme nějaké technické problémy, tak kompletní distrolist najdete také ZDE:)

 

22.května 09

Klub LIBERTE potřebuje Vaši pomoc!

Opakování je matka moudrosti a vždy může být někdo, kdo tuto informaci ještě nepostřehl...

!POMOZTE UCHOVAT DIY MÍSTO! LIBERTE – ČESKÝ TĚŠÍN!

Klub Liberte se delší dobu potýká s finančními problémy.
Liberte nepobírá žádné dotace, je financován především z peněz, kterými přispějí návštěvníci koncertů - těch však chodí stále méně. Proto Vás žádáme o jakoukoliv podporu klubu, ať už ve formě vyšší návštěvnosti, materiální, manuální či finanční podpory (dobrovolné příspěvky, benefity atd.). Momentální dluh klubu činí cca 80 000,-Kč. Náklady na provoz jsou cca 5000,-Kč za měsíčně (nájem, elektřina, plyn, voda).

V klubu Liberte hrálo nespočet kapel z různých zemí světa například z: Makedonie, Bulharska, Slovenska, Polska, Německa, Skotska, Anglie, Ameriky, Francie aj. V Liberte probíhají pravidelné filmové kluby, je zde multimediální knihovna (můžete v ní nalézt nezávislé či undergroundové tiskoviny, knihy s tématikou historie, sociologie, anarchismu, ekologie, nahrávky hudebních skupin atd.), volně přístupný internet, zkušebna pro kapely a dále zde proběhly rozličné přednášky, organizovaly se tady akce pro ty nejmenší (Mikuláš, den dětí, výtvarné dílny), funguje také diskuzní klub. Svou činnost rozvíjí skupiny spojené ať už s vegetariánstvím, aktivitami Food Not Bombs, či feminismem. Liberte slouží jako tzv. infoshop a je otevřeno veškeré spolupráci, mimo jiné zde působilo a znovu začíná působit amatérské divadlo.

Naše společenství se staví aktivně proti veškerým projevům netolerance, rasismu, xenofobie, násilí, tvrdým drogám a jiným negativním společenským jevům. Našim cílem je napomoci mladým lidem naplnit svůj čas tvůrčím způsobem.Fungování kolektivu klubu Liberte spočívá na principech přímé demokracie, společné odpovědnosti a rozhodování.

Děkujeme za případnou podporu
kolektiv klubu Liberte

kontakt:
bankovní účet: 209325631/0300
Variabilní symbol: 1936
Zpráva pro příjemce: Liberte - přezdívka

Přezdívka slouží k identifikaci člověka, pokud o to stojí, na www a jeho zpětnou kontrolu (aby bylo jasno, že prachy došly).

tel.:774 105 129

http://www.myspace.com/libertecz

e-mail: osliberte@post.cz

Chtěli bychom Vás také požádat o podporu a propagaci blížícího se Orange crew festivalu, jehož celý finanční výtěžek půjde na klub Liberte.
Zde je plakát na tuto akci:
http://img90.imageshack.us/img90/8137/koncik6.jpg

20.března 09
Rozhovor s Flaming Fridges

Ahoj, tak tu máme při pátku nějaké čtení:) Pěkný víkend.

Flaming Fridges - u nás zatím neznámá, nicméně talentovaná německá kapela. Melodický punk-rock s nenásilným zpěvem a s viditelnou pílí členů kapely. Na jejich koncertech nechybí show, zpívá takřka celá kapela a viditelně si hraní užívá. Bubeník protáčí paličky a natřásá se v rytmu punku, zpívající kytarista ze sebe dává vše a baskytarista a solový kytarista se jen uspokojivě smějí do davu fanoušků...Tak takoví jsou Flaming Fridges ...více tady

06.března 09
Fasteratu - rozhovor

Ahoj, no jo člověk míní a život mění a pořád to není, jak bychom si představovali. Každopádně snad s přicházejícím jarem se konečně rozhoupeme a bude lépe. A tak jako první vlaštovku přinášíme další ze série rozhovorů.

Takže v rámci dálšího nekulturního vzdělávání vám přinášíme tento rozhovor s  Fasteratu,  crustpunkovou grupou z Liberce. Své odpovědi mi hoši poskytli pod podmínkou, že sem napíšu, aby to případní čtenáři nebrali vážně.

...více tady

27.prosince 08

Anarchistická filosofie a etika

Veškeré jednání člověka uvědomělého a zodpovědného se odvíjí od jeho pohledu na společnost, život a svět jako celek. V tomto článku bych chtěl předložit lehký nástin mé osobní filosofie a etiky (Doufám, že není přílišnou troufalostí, když tuto filosofii nazývám anarchistickou), zejména v oblasti soužití jedinců (popř. jedince a společnosti) a interakce jedince a společnosti s jejich přírodním i kulturním prostředím. ...více tady

20.října 08

Rozhovor s FlameSoul

Mladá a sympatická pražská metal rocková kapela FlameSoul právě vyslala do světa minialbum "The Suffocation Of Dreams" a to je dobrá příležitost si s nimi popovídat:) ...více tady

15.října 08

Informační kampaň na podporu squattingu.

V září 2008 byla v severu Česka zahájena kampaň jejímž cílem je rozšiřovat mezi lidmi informace o squattingu. Především o tom co je jeho smyslem a o tom jaké pozitivní hodnoty přináší společnosti. K tomuto účelu bylo vydáno v tiskové podobě několik textů a vytvořeny české titulky k několika zahraničním filmům o squattingu. Zmíněné materiály pak byly využity k propagaci squattingu hned na 4 akcích během několika zářijových dnů. Další dvě plánované akce proběhnou v Děčíně. Konkrétně jde o nformační stánek, který bude naistalován u děčínského Gymnázia 24.10.08 od 13:00 a promítání tří dokumentárních filmů se squatterskou tématikou s tím, že každý přibližuje situaci z jiné země. Jeden z Holandska, další ze Slovinska a poslední z Francie. Filmy budou promítnuty 25.10.08 od 17:00 v děčínské čajovně Ve vlnách. Info o dalších plánech zmíněné pro-squatterské kampaně najdeš na www.iametyst.wz.cz

15.října 08

Info - Squating - Newsletter

Nedávno vyšel první newsletter, který by měl každý měsíc přinášet novinky z domácí i zahraniční scény a také program chystaných akcí: koncertů, demonstrací a dalších aktivit souvisejících se squatterským hnutím. Tento měsíc obsahuje krátké zprávičky ze zahraničí, delší text o berlínském projektu Liebig34, report z Informační kampaně a projekcí filmů se squatterskou tematikou na severu Čech, krátkou glosu o tom, jak skončil squat Viktorie ve Slezsku a program koncertů na squatu Milada i jinde. Jde o skromný dokumentík v rozsahu čtyř stran A5. Můžete do něj přispívat nebo jej zařadit do svých dister. Stáhnout v PDF verzi se dá na www.praha.squat.net

13.října 08

TPC strikes back

ahoj, zdravím všechny naše věrné i nevěrné, přátele i nepřátele a taky vás, co jste tady možná poprvé. Když píšu tyhle řádky, doufám že nastává další epocha chodu těchto stránek a samozřejmě i činnosti a aktivit Tea Punx Crew. Evidentně jsme v posledním období dost znatelně stagnovali a tak stránky a související věci se neposouvali dopředu. Ano měli jsme možná i těžší období v osobních životech, mysleli jsme, že když do něčeho investujeme mnoho z našich já a sil, vrátí se nám to zpět. No evidentně tomu tak nebylo, to ovšem neznamená, že jsme zahořkli a na vše se vykašlem. Ani náhodou. Už teď začínáme pracovat na nových projektech. Zprovozníme starší a doufám, že naše aktivity nám opět budou přinášet, to co od nich očekáváme. Opět se dostane ke slovu internetová podoba distra a snad se nám /minimálně v nějaké kooperaci/ povede vyprodukovat další počin našeho labelu.

Plánů máme spoustu, ale důležitá je ještě jedna věc a to je zpětná vazba. My tu můžeme kašpárkovat třeba do skonání světa, ale pokud se nedovíme, co si myslíte vy, je naše práce a snažení pouze poloviční. Nebojte se a klidně nám vpalte, co si myslíte. Kecat u piva, čaje, limonády nebo jen tak, to umí každej. Vemte si radši klávesnici a napište, co se vám na nás nelíbí a nebo nás pochvalte. Ale nejen to. Máte dojem, že chcete ostatním něco sdělit nebo vás něco štve. Není problém, prostor pro vaše názory tu je. Udělali jste rozhovor nebo napsali recenzi a chcete, aby to viděl a četl i někdo jiný než váš hard disk. No prostě možností je spousta a záleží jen na nás a vás, jaký si to tu uděláme. Každopádně jdem do toho s novým elánem a veříme, že nás neopustí, stejně jako nás neopustíte vy. Takže hurá do toho, o kousek níž vás čeká rozhovor u mě na disku další.

Snad ještě pro informaci, jako souběžný info zdroj jsme založili profil TPC na bandzone.cz. Tak to je pro dnešek asi vše. Takže brzy navi, váš xwebmásterx

 

p.s. historii novinek najdete tady

13.října 08

KillHim! - Zlo nespí... ...rozhovor

Metalová kapela Killhim! si své místečko na scéně poctivě buduje, i když i jim se nevyhýbají různé potíže, které sebou nese hudební život. V současné době dávají o sobě vědět novým demem, pojmenované jednoduše Killhim!. Pojďme se tedy killhimákům podívat pod pokličku. Na otázky odpovídal kapelník Maňas....více tady

6.června 08

Rozhovor s Blu-82/b

Ahoj:) Ne neumřeli sme a už vůbec jsme se na to nevykašlali:) Jen jsme si proste vybrali na počátku léta zimní spánek, prožili si pár životních neúspěchů, no a teď to zase začne fungovat:) Jo možná ten rozjezd nebude zrovna raketovej, ale bude a to je hlavní. No a protože jsme tu už dlouho ni neměli:( Hned Vám můj dopisovatel nejmilejší naservíruje lahůdku v podobě rozhovoru, pěkně se usaďte a hurá na to:) xwebmasterx

K mému dalšímu rozhovoru pro teapunx jsem si vybral originální hc punkovou kapelu Blu-82/b z Děčína. Tahle kapela vznikla v loni na jaře, vrhla svěží vítr do děčínské hudební scény, pak se načas odmlčela, nyní opět začala hrát s novým bubeníkem a to je myslím, dobrá příležitost se o nich dozvědět více. A pokud tuhle kapelu ještě neznáte, tak neztrácejte čas:)! Jelikož Není čas musí to sypat! ...více tady