Rozhovor s Flaming Fridges

Flaming Fridges - u nás zatím neznámá, nicméně talentovaná německá kapela. Melodický punk-rock s nenásilným zpěvem a s viditelnou pílí členů kapely. Na jejich koncertech nechybí show, zpívá takřka celá kapela a viditelně si hraní užívá. Bubeník protáčí paličky a natřásá se v rytmu punku, zpívající kytarista ze sebe dává vše a baskytarista a solový kytarista se jen uspokojivě smějí do davu fanoušků...Tak takoví jsou Flaming Fridges:

1) První otázky bude tak trochu tradiční: Kdy kapela vznikla a kdo s tímto nápadem, založit kapelu, přišel?

The Flaming Fridges vznikly v roce 2005. Kytariska Stefan "The Don" přišel jednoho dne a řekl: "Christophere, chci hrát v rockandrollové kapele. Znáš někoho, kdo by hrál na baskytaru a kdo by zpíval?" Dobře, znám někoho a sestavíme kapelu.

2) Jak velkou máte v Německu základnu fanoušků?

Naše fanouškovská základna v Německu není tak velká. Ale jsou tam někteří lidé, kteří jsou vždy s námi. Tak budeme získávat více příznivců a snad to dopadne jako v ČR3) Jaké kapely vás ovlivnily? Posloucháte punk?

Jsme nejvíce ovlivněni různými styly nové školy Rockandrollových skupin jako Turbonegro, The Hives, Hellacopters, Danko Jones, Eagles Of Deathmetal a dalšími jinými. Ale jména jsou jenom jména. My chce mít náš vlastní styl hudby s naší vlastní atmosférou.

4) Znáte nějakou českou punkovou nebo rockovou kapelu?

Omlouvám se, ale já neznám mnoho českých muzikantů. Pouze pár. Ale celý náš band je velkým fanouškem kapely Suffer z Prahy /Suffer jsou z Třeboně, ale odpouštíme:D semi/.

5) Kdo u vás píše texty a kdo skládá hudbu?

Rene "The Bruce" Jakob, náš zpěvák a kytarista, a já píšu texty. Don dál pokračuje riffy ze své duše. Ale celý song je vždycky složen všemi členy kapely.

6) Chtěl po vás někdy někdo podpis? A přiznejte se,šílí po vás fanynky? :-)

Někdo něco chce, snad také i děvčata a ano, některé z nich jsou do nás poblázněné jako my do nich. Ale české holky: Je tady hodně prostoru pro vás v naší rodině.

7) Zpíváte anglicky, můžete se dostat za hranice...Láká vás to? Chcete být hodně slavní nebo to berete jen jako legraci a koníček?

Všichni, kdo dělají kapelu nebo něco pro podporu jejich srdcí chtějí být úspěšní. Chtělo by to být trochu více slavný. Ale je to jenom koníček. Krok po kroku děláme věc a sláva není všechno. Setkali jsme se se skvělými lidmi během doby, kdy děláme rockovou muziku snad to byl i jediný důvod proč jsme se vydali touto cestou. A kvůli nim a skvělým dobám pořád pokračujeme dál.

8) V České republice je poměrně mnoho punkových a punk-rockových kapel, některé jsou kvalitní,některé méně... Jak je to u vás s punkem? Pořádá se hodně punkových koncertů?

V Německu je hodně punkrockových kapel taky. Mám hodně rád punk rockovou scénu protože v uplynulé době členové kapely hráli v různých punkových kapelách. Je to ta samá věc jako všude: jedni jsou na tom mizerně a jedni skutečně dobře a několik málo neuvěřitelně. Punk rocková scéna je nezničitelná, vždycky totiž bude punk rock. Ten můžeš najít v muzice The Flaming Fridges.


9) A speciální otázky na konec: Znáte Karla Gotta?:-)

Ano, ano, ano! Největší song Karla Gotta na krabičce od mýdla "Biene Maja" a ostatní zničujícíc hity. Nevím, co právě nyní dělá... snad se chystá na návštěvu naší příští šou v Česku a dá si s námi whiskey.

Děkuji za rozhovor oxide

www.flaming-fridges.de
www.myspace.com/theflamingfridges