Peter Beste - True Norwegian Black Metal

Vice Gallery Praha

 

Peter Beste - True Norwegian Black MetalTrue Norwegian Black Metal - pojem, který je známý snad každému kdo hudbu poslouchá, snad jen ne naprostým hudebním ignorantům, ať už pro svou bouřlivou historii plnou kontroverzních činů a prohláčení, anebo pro své kvality. Projekt se stejným názvem Petra Beste se dostal i do Prahy, a tak Standa, Semi a moje Temnodubová maličkost jsme se na kýženou výstavu vypravili...


Po několika minutovém bloudění centrem jsme našli hledanou galerii, kterou jsme mimochodem úspěšně přešli, Standa furt hledal nějaký kostel, neříkám že by to nebylo zajímavé v kostele, ale jelikož byl vstup volný, tak by to v kostele nevyšlo (jsem si musel rýpnout:D). S očekáváním, že nás uvítá nepříjemný vlasatý, bradkatý bard, z jehož pohledu a slov by šlehal severský mráz, nám otevřel i přes to, že v pondělí mají zavřeno ve Vice galerii, pohodový skejtr, jo snad jen Ježíš by mě teď dokázal překvapit u dveří.


Výstava je zřízená ve dvou malinkatých komůrkách, řekl bych, že kdyby jsme výstavu neměli jen pro sebe, docela bychom se mačkali a ani ve třech by nebylo možné se koukat na dokument True Norwegian Black Metal. K samotným fotkám snad netřeba nic dodávat, některé mají typickou chladnou atmosféru, jiné vás pobaví, jako třeba snídající Fenriz anebo nalíčený Nattefrost v autě!
Fotografie je také možno si zakoupit za 10 000,--. Píchat švýcarského bankéře, ihned bych veděl jak naložit s kapesným a se zdmi pokoje.


Výstavu vřele doporučuji všem, suvenýry v podobě plakátů nebo trička vyjdou na 400 korun za kus..a pokud nejse vepřové hlavy omezenými předsudky a chtěli byste vidět další fotografie Petera Beste máte možnost v NODu, kde se koná výstava Houston Rap Culture..Obě končí koncem října.


Tak si dejte do mp3 první alba Burzum, DarkThrone, Mayhem anebo Venom, cestou zapalte kostel a běžte se na to podívat!!!


Temnodub

Snad jen pro doplnění, výstava čertužel trvá jen do konce měsíce, ale fotky se celkem úspěně dají najít i na internetu a pro jistotu zanecháváme i pár odkazů.


jlbjlt.net/event/4848
 

www.peterbeste.com
www.viceland.com

www.myspace.com/blackmetal666
www.vbs.tv/watch/music-world/true-norwegian-black-metal